4men
03 خرداد 1402 - 23:31

مسؤولان دوران دفاع مقدس خود را فدای نظام و انقلاب می‌کردند

یک فرمانده دفاع مقدس با اشاره به اینکه جنگ همان جنگ فقط جبهه تغییر کرده است، گفت: امروز دشمن هم همان دشمن است اما آیا مدیران، مسؤولین از جنس همان افراد هستند؟ در دوران جنگ مسؤولین خود را فدای نظام می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سردار سالار آبنوش، فرمانده دفاع مقدس، شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر که در محل مقاومت بسیج شهید دستغیب ماهدشت برگزار شد، با بیان اینکه ۴۱سال از لحظه جنگ می‌گذرد و مستندات پیدا شده است، گفت: ارتش سرخ شوروی سابق همه‌‌ اطلاعات و دانش روز را در اختیار طراحان حفظ خرمشهر قرار داده بود.

وی افزود: اتحادیه اروپا به مرکزیه فرانسه و اسراییل همه نظرات و داده‌ها علوم پیشرفت آن روز در اختیار فرمانده‌ها قرار داده بودند.  

وی با بیان اینکه صدام در میان مردم گفته بود اگر ایرانیان خرمشهر را گرفتند کلید بصره را خودم تقدیم آنها می‌کنم، گفت: این فرد مطمئن بوده که امکان سقوط نیست. 

آبنوش با اشاره به اینکه به غیر از ارتشی‌ها و سپاهیان هیچ کدام از فرمانده‌های ایرانی دوران نظامی و دانشکده‌های جنگ را ندیده بودند، افزود: سرسبد فرمانده ایرانیان شهید باقری که خبرنگار معمولی بوده حتی در روز دوره نظامی ندیده‌ بود.

وی با بیان اینکه ۲۴ماه شبانه روز در حال جنگیدن بودند، بیان کرد: از ۱۰اردیبهشت عملیات الی بیت‌المقدس شروع شده بود و امروز ۲۴ شبانه روز از جنگ است. 

آبنوش با اشاره به شرایط سخت دوران دفاع مقدس و جنگ حق مقابل باطل، افزود: هر گردان یک کانتر آب داشت و امکاناتی نبود. 

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه رزمندگان در ۲۴شبانه روز چند وعده بیشتر غذای گرم نخوردند، افزود: رزمنده‌ها اغلب مجروح، بی‌حال و خسته بودند اما در مقابل این قدرت ایستادند. 

وی با بیان این سوال که فتح خرمشهر معجزه نبود؟ ادامه داد: چه اتفاقی افتاد که با کمبود امکانات توانستیم در برابر مشکلات و چالش‌ها ایستادگی کنیم.

آبنوش با اشاره به اینکه چرا امروز بعضی از مشکلات دارد ما را از پا در می‌آورد، افزود: فرمانده‌ها، مدیران، مسؤولین آن روز در فتح خرمشهر خصوصیاتی داشتند که خداوند متعال به دلیل آن خصوصیات عنایتش را جاری کرد و در عین ناباوری به پیروزی‌های دست یافتیم که دنیا را مبهوت کرد.

وی با بیان اینکه قبل از فتح خرمشهر کسی ایران را تحویل نمی‌گرفت، تصریح کرد: فردای روز آزادی خرمشهر جامعه بین‌الملل مسؤولین را تحویل گرفتند. 

آبنوش با اشاره به اینکه دنیا زبان زور و اقتدار را میفهمد، گفت: اگر در طول این چند ساله متهم به تندروی و خشونت می‌شدیم، چون دشمن را تحربه کرده بودیم و حرف حساب این بود دشمن فقط قدرت و زور را میفهمد.

وی با بیان اینکه مماشات نکنید و امتیاز ندهید، تصریح کرد: ما اهل خشونت نیستیم ما اهل گفت‌وگو و مذاکره هستیم که اصل ولایتمداری است.

آبنوش با طرح این سوال که آیا فتح خرمشهر را فتح فقط چالش آن روز بود، گفت: همزمان که خرمشهر در اختیار دشمن بود سه استان ۶ ساعت در ۲۴ساعت برای ایران بود. 

این مقام مسؤول با بیان اینکه همان موقع خلیج فارس برای ایران نبود، ناوهای آمریکایی و ناوهای دشمن کشتی‌های ایران را می‌زدند، بیان کرد: حتی در آن زمان ترکمن صحرا قانون اساسی و نقشه جغرافیایی برای خود ترسیم کرده بود.

آبنوش با بیان اینکه تمام چالش‌های گذشته نظام را به تاریخ سپرده‌ایم، گفت: امروز نظام تنها یک چالش دارد آن هم مهار تورم است.

وی با طرح این سوال که مسؤولین چرا تنوان مهار این چالش را ندارند، افزود: نظام هیچ مشکلی به جز مهار تورم ندارد، فرمانده‌ها و مسؤولین آن روز مرد جهادی بودند.

این مقام مسؤول در رابطه با خصوصیات مرد جهادی، گفت: مردان جهادی باور دارند دشمن مراقب است دشمن را پذیرفته و شب عملیاتی هستند.

وی با بیان اینکه مدیران آن روز به هرچیزی غیر از نظام، ولایت و امام نه گفته بودند، بیان کرد: آنها هزینه‌ای برای نظام نداشتند ،سرمایه بودند، همانند قاسم سلیمانی‌ها که سرمایه نظام بودند.

آبنوش با اشاره به اینکه جنگ همان جنگ فقط جبهه تغییر کرده است، گفت: آیا مدیران، مسؤولین از جنس همان افراد هستند؟ مدیران و مسؤولین آن زمان خودشان را فدای نظام می‌کردند نه نظام را فدای خودشان. 

وی با بیان اینکه آنها دستورات آقا را ارشادی نمی‌پنداشتند، تصریح کرد: تمام عالم سردار سلیمانی را اسطوره تمام دفاع امنیت و علوم نظامی دنیا می‌دانند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236697